Čištění oděvů z kůží a kožešin

 
 
 
 
 
 

Jednou z našich specialit je čištění oděvů z kůží a kožešin pomocí speciálního čistícího média.

 
K čištění používáme čistící stroj Renzacci KWL, stroj 5. generace čistících strojů. Tento stroj používá jako čistící médium hydrokarbonové rozpouštědlo, které je velice šetrné k oděvům z kůží a kožešin. Nedochází k vysokému odmaštění usně či řemenu kožešiny jako u běžného rozpouštědla.
 
 
 
Čištění oděvů Praha – Černošická čistírna, s.r.o.
 
 
 
 

 

Po vlastním vyčištění je možné u kožených oděvů provést renovaci barvy tzv. dobarvení.

 
 
Barvení se provádí nástřikem vzduchovou pistolí. Barvy na každou jednotlivou zakázku se domíchávají individuálně. Zakázky se dobarvují do stejného odstínu nebo o odstín tmavší. Přebarvování oděvů na jinou barvu (např. z bílé na černou) neprovádíme!

Každý kožený oděv je po vyčištění či nabarvení opatřen nástřikem finišovaní – apretační úpravy. Velurové a vlasové usně jsou vyvelurovány - vyčesány.
 
 
 

Sortiment čištěných zakázek:

 
  • veškeré oděvy z kůží a kožešin – bundy, kabáty, saka, kalhoty, …..
  • drobnosti – čepice, rukavice, límce …..
  • kožešinové předložky
  • kožešinové a kožené potahy
  • bundy, kalhoty, kombinézy na motocykly – tento sortiment je velice specifický. Vzhledem k barevným kombinacím a různých chráničům a výztuhám je ve většině případů možné provést pouze ruční čištění, aby nedošlo k deformaci výztuh, chráničů nebo zapuštění barev u vícebarevných modelů. Barvení je možné provést pouze u jednobarevných modelů.