Jak vyčistit bílé converse a udělat je jako nové

Jak vyčistit bílé converse a udělat je jako nové

Všichni jsme si již‍ někdy pořídili svou‌ vysněnou párku bílých tenisek Converse, ale poté,⁢ co se s nimi obeznámí realita v podobě kašovitého ‌asfaltu, zvratků ptáků a zatoulaného bláta, přichází touha je ​vrátit do stavu, jako když jsme je⁣ poprvé ‌vybalili z krabice. Naštěstí tu pro vás máme skvělé tipy, jak toho dosáhnout! V tomto článku ​si ⁤představíme různé metody, jak ⁣vyčistit bílé Converse a dát jim nový život. Od nejzákladnějších kroků přes běžně dostupné‌ domácí prostředky⁣ až ‌po specializované produkty pro čištění, postupně odhalíme veškerá ⁢tajemství, která vám pomohou vrátit vašim teniskám jejich původní krásu. Takže⁤ zatněte rukávy a připravte se naučit, jak dosáhnout dokonalého, oslnivého vzhledu vašich⁤ bílých Converse!
Jak efektivně odstranit‌ skvrny ze bílých convers a obnovit jejich ⁣původní vzhled

Jak efektivně odstranit skvrny ze ⁢bílých convers a obnovit jejich původní vzhled

Pokud ‍máte bílé converse, pravděpodobně jste se již setkali se skvrnami, které⁣ mohou poničit jejich původní‌ vzhled. Nebojte se, existuje mnoho efektivních způsobů, jak tyto skvrny odstranit⁤ a obnovit vaše ⁢converse do jejich původního lesku. ⁢V tomto článku vám představíme⁤ několik účinných metod, které ⁢můžete vyzkoušet doma.

 1. Použití bělicí pasty a kartáčku‍ na zuby:

  • Naneste malé⁤ množství bělicí​ pasty na skvrny na vašich convenkách.
  • Jemně kartáčkou na zuby potřete‌ pastu do skvrn a nechte působit asi 10​ minut.
  • Poté opláchněte converse ⁤čistou vodou a nechte je přirozeně uschnout.
 2. Použití směsi octa a sody bikarbony:
  • Vytvořte pastu smícháním jedné ​části octa s dvěma částmi sody ​bikarbony ‌a vytvořte konzistenci pasty.
  • Naneste pastu na skvrny a jemně ​ji vmasírujte do materiálu convenek.
  • Nechte⁢ pastu působit​ asi 15 minut a poté ji opláchněte⁣ čistou vodou.

Budete‍ překvapeni, jak efektivní tyto metody mohou být ⁤při ‌odstraňování skvrn ze bílých convers. Důležité je vždy testovat tyto postupy na malém‍ a neviditelném místě předtím,‌ než je použijete na celých convenkách.

Správný postup pro ruční praní bílých convers

Správný postup pro ruční ⁣praní bílých convers

Pokud máte bílé Converse a začínají ‌vypadat špinavě a ​zastarale, nezoufejte! Existuje správný postup, ‌kterým⁣ můžete tyto ikonické tenisky vyčistit a udělat je znovu jako nové. Následujte tyto ‍jednoduché kroky ‌a‌ připravte se na svěží a bílý vzhled vašich Conversů.

 1. Příprava: Než začnete, mějte na paměti, že ⁤ruční⁣ praní bude nejlepší volbou pro vaše bílé Conversy. Odstraňte všechny tkaničky a vnitřní podeševy a dejte⁤ je ​stranou. Připravte si umyvadlo nebo velký plastový ⁢kbelík, který bude sloužit jako místo pro praní.

 2. Odstranění povrchového nečistot: Pomocí jemného kartáčku a mýdlové vody‍ jemně​ otřete povrchové nečistoty ‌ze svršku Conversů. Ujistěte se,⁤ že nezapomenete na obtížněji dostupná místa, jako jsou podrážka ‍a ⁤gumová toe box. Dbejte na to, aby voda ⁢neprotekla do nitra ⁤obuvi. ⁤Pokud narazíte na odolné skvrny, můžete použít jemné šampony‌ nebo přípravky na skvrny určené pro bílé tenisky.

 3. Příprava pracího roztoku: Naplňte umyvadlo nebo kbelík teplou vodou a přidejte malé množství jemného pracího prášku ⁣nebo tekutého mýdla. Zamíchejte, dokud ⁣se voda a prací prostředek nespojí. Ujistěte se, že ⁤prací roztok není příliš koncentrovaný, abyste předešli potenciálnímu poškození obuvi.

 4. Praní Conversů: Ponorně namočte Conversy​ do ‌připraveného pracího⁢ roztoku. Jemně třeste a čistěte špínu z obuvi pomocí ⁤rukou nebo měkkého kartáčku. Buďte ​opatrní, aby ⁣nedošlo k přílišnému tření nebo poškození materiálu.‌ Pokud je to nezbytné, můžete opakovaně namočit a otřít konkrétní⁤ skvrny.

 5. Oplachování: Po dokončení praní⁢ důkladně opláchněte Conversy čistou teplou vodou. ⁣Ujistěte se, že jste odstranili veškeré zbytky ⁤pracího roztoku. ‍Opakujte tento krok, dokud voda nebude jasná ⁢a bez pěny.

 6. Sušení: Než začnete věšet Conversy na sušení, odstraňte přebytečnou ⁤vodu otřením obuvi‍ ručníkem. Poté vložte papírový ručník nebo ‌hadřík do každé obuvi, aby ⁤udržel tvar. Usušujte své Conversy na vzduchu mimo přímé sluneční světlo, aby se předešlo možnému vyblednutí. Po úplném​ vysušení můžete vrátit tkaničky a vnitřní podeševy zpět a můžete si užít své zbrusu nové⁣ bílé Conversy!

Sledováním těchto jednoduchých kroků můžete obnovit své​ bílé Conversy do jejich původního svěžího vzhledu. Jestliže budete mít pochybnosti o určitém produktu nebo postupu,​ vždy se poraďte s výrobcem nebo ‌sebevědomě vyhledejte odbornou radu.
Účinné domácí prostředky na odstranění špíny a zabarvení z bílých ⁤convers

Účinné‌ domácí prostředky ​na odstranění špíny a zabarvení ‍z bílých convers

Pokud máte bílé conversky, pravděpodobně jste se ‌již setkali s⁢ problémem‌ potrhaných ⁢a zašpiněných tenisek. Nezoufejte však, protože existuje⁣ několik účinných‌ domácích prostředků, které vám pomohou⁢ odstranit špínu a zabarvení a vrátit vaše converse zpět ⁢do původního, jako nového stavu.

Prvním krokem je odstranění rozpuštěných barev. Pokud jsou ⁢na vašich teniskách ​skvrny z rozpuštěných barev, zkusíme je ‌odstranit​ octem. Vezměte si bavlněnou tkaninu a namočte ji ⁢do octu. ​Jemně otřete zabarvenou část ⁣tenisek a nechte octem působit ​asi 10 minut. Poté opláchněte tenisky čistou vodou a nechejte je ‌přirozeně ⁢uschnout. Octový⁢ roztok by měl pomoci odstranit rozpouštěné barvy ⁤a ​vrátit vaše tenisky zpět do bílého a čistého stavu.

Dalším krokem je čištění špinavých míst na teniskách. Na odstranění skvrn z bílých convers vám⁢ může pomoci​ směs baking sodu ⁣a peroxidu vodíku. Vytvořte pastu smíchaním 2 lžiček baking sody se 2 lžičkami peroxidu vodíku. ‌Pastu​ naneste ⁤na špinavá místa a nechte ji působit asi 15‍ minut. Potom jemně otřete tenisky měkkým kartáčkem nebo houbičkou‌ a opláchněte je vlažnou vodou. Vaše ⁢bílé conversky by měly být zpět čisté ‌a ⁢svěží.

Doufáme, že tyto domácí⁤ prostředky vám pomohou vrátit vaše bílé​ convers zpět do původního, jako nového stavu. Nezapomeňte ⁢tyto⁣ metody vyzkoušet na malé ⁣a nedůležité části tenisek před použitím‌ na celou obuv. A pokud se vám nepodaří odstranit špínu ‌a zabarvení, vždy můžete​ navštívit profesionální čističku obuvi, která vám⁣ pomůže s problémem.
Jak zachovat bílé convers čisté a svěží i po​ mnoha nošeních

Jak‍ zachovat bílé convers čisté a svěží i po mnoha nošeních

Pokud nosíte ‌bílé Converse⁣ tenisky, ⁢určitě jste si již všimli, že se s časem mohou ⁤zašpinit a ztratit svou původní čistotu​ a svěžest. Nicméně nezoufejte, existuje několik jednoduchých triků, jak je udržet čisté⁣ a jako nové, i po mnoha nošeních.‌ Představujeme vám pár osvědčení ​tipů a triků, které vám pomohou⁢ obnovit​ váš bílý obuv⁣ a vrátit jí do původního lesku.

 1. Chlorová bělící voda: Pokud jsou vaše Converse tenisky ​opravdu zašpiněné‌ a očištění obyčejnou‌ houbičkou nebo štětcem již nestačí, můžete‌ vyzkoušet ‌použít chlorovou bělící​ vodu. Stačí smíchat vodu a bělící prostředek v poměru 1:1⁢ a namočit do ní bílou ubrousek. Poté jemně⁣ otírejte špinavé partie na teniskách, dokud se nevyčistí. Je‌ důležité důkladně opláchnout a usušit tenisky po použití této metody.

 2. Pasta na zuby a kartáček na zuby: Tento osvědčený⁢ trik je skvělý pro odstranění skvrn a zašlého vzhledu na bílých teniskách. Stačí si připravit‌ pastu na zuby (bezmořskou)‍ a naepcený kartáček na ‍zuby. Jemně kartáčkem otírejte skvrny či zašlé⁤ oblasti na teniskách, dávejte ⁤pozor, abyste ​nepoškodili materiál. Po dokončení opláchněte ⁤tenisky vodou a nechte je přirozeně uschnout. Tenisky budou vypadat svěží a čisté – jen tak jako nové.

Mějte na paměti, že je nejlepší ⁤pravidelně udržovat a čistit‌ své bílé Converse ⁤tenisky, aby se na nich ⁤špína a skvrny neshromažďovaly. Používání těchto ‍jednoduchých triků na bílé converse Vám pomohou prodloužit životnost vašich oblíbených tenisek​ a vrátit jim jejich původní ⁣lesk.
Proč je vhodné chránit bílé convers odolným nápraskem

Proč je ‌vhodné chránit bílé convers​ odolným⁣ nápraskem

Není nic⁤ horšího než zjistit, že vaše oblíbené ⁣bílé conversky jsou znečištěné a‍ zašpiněné. Tyto stylové tenisky mohou snadno přijít ‍do styku s nečistotami, ⁣jako jsou kočičí‌ tlapky, skvrny z jídla nebo bahnité louže. Proto je‌ vhodné chránit své bílé conversky⁤ odolným nápraskem, který jim zaručí delší životnost a snadnější čištění.

Proč ‌je to tak důležité? Kromě ochrany před každodenním opotřebením a špínou, odolný náprasek vytváří na povrchu tenisek ochrannou‍ vrstvu, která odolává pronikání nečistot. To znamená, že když se na vaše bílé ⁢conversky dostane skvrna, stačí ji jednoduše setřít vlhkým hadříkem nebo speciálním čistícím⁢ prostředkem. ‍Díky odolnému náprasku se skvrna nevsákne do materiálu a vy‌ si můžete být jisti, že vaše tenisky zůstanou, jakoby‍ byly právě vytaženy z krabice.

Aby vaše bílé conversky zůstaly v co nejlepším stavu, doporučuje se je pravidelně ⁤čistit a udržovat. Čištění by mělo být prováděno jemnými pohyby, aby nedošlo k poškození povrchu. Můžete⁣ použít mírné čisticí prostředky nebo přímo speciální produkty určené ⁢pro čištění tenisek. Některé​ z těchto čistících prostředků obsahují⁢ speciální složky, které pomáhají odstranit skvrny a ⁤zároveň chrání povrch před pronikáním nečistot. Pamatujte si, že‌ když⁢ čistíte bílé converse, je dobré zaměřit se nejen na samotný svršek, ale také na podrážku a tkaničky. Pečlivost při ‍čištění je​ klíčová pro dosažení ‍skvělých výsledků.

Máte rádi své bílé conversky a chcete, aby vypadaly⁢ jako nové? Pak nezapomeňte ochránit své ​tenisky odolným‍ nápraskem a pravidelně je čistit. Tím⁢ se vyhněte dlouhému a složitému čištění a udržte své⁢ tenisky ve ‌vynikajícím stavu ⁤po delší dobu.​ Buďte proaktivní a předejděte tak případné ztrátě nebo ⁢poškození vaší​ oblíbené obuvi. Máte-li obavy z prvního ⁤kontaktu s ⁣odolným nápraskem, nebojte se – jeho použití je velmi jednoduché a výsledek ‍jistě stojí ⁢za to!
Důležité ‌tipy pro udržení hladké a lesklé bílé podrážky ‍na converse

Důležité tipy pro udržení hladké⁢ a lesklé‌ bílé podrážky na converse

Či⁢ už jste na svých bílých conversech nasbírali bahno, skvrny od potu nebo jste jednoduše došli do bodu, kdy už ne vypadají ‌tak ‍zářivě, jak by měly, nezoufejte! S ⁤pár⁢ jednoduchými triky a správným‍ postupem je můžete rychle a snadno vrátit do jejich původního lesku⁢ a krásy.

Prvním krokem je odstranit jakékoliv⁢ zbytky nečistot nebo bahna‌ z podrážky. Jemně je vykartáčujte pomocí kartáčku na boty nebo staré zubní kartáčky. Pokud jsou fleky nebo skvrny odolné vůči kartáčování, můžete je‌ namočit do směsi tekutého mýdla a teplé ‍vody a opatrně je otřít. Nezapomeňte důkladně opláchnout a nechat podrážky dobře vyschnout ‌před dalším krokem.

Dalším důležitým krokem je očištění samotné bílé látky boty. Nejprve odstraňte šněrování z bot a odstraňte eventuální zbytky nečistot ručníkem nebo ‍hadříkem navlhčeným vodou. Poté připravte ​směs sody bikarbony ⁤a vody. Naneste ji ‍na skvrny a ​zapracujte ji do látky ⁤pomocí staré zubní kartáčky nebo ‌hadříku. Nechte směs působit několik minut a‍ poté ji opláchněte vodou. ​Pokud jsou boty stále špinavé, můžete také použít čistící‍ prostředek‍ určený speciálně pro bílou látku. Po‍ opláchnutí nechte boty ​suché na vzduchu. Až budou zcela suché, stačí je znovu zašněrovat a připravit se na to, jak budou‌ vaše ​bílé converse vypadat jako ‌nové!

Jak předejít zprznění bílých convers ‍v důsledku vlhkosti a ⁣plesnivého prostředí

Properní údržba bílých Convers může být výzvou, zvláště pokud často trávíte čas venku nebo žijete v​ prostředí s vysokou vlhkostí.⁣ Vlhkost a plesnivé prostředí jsou hlavními faktory, které⁢ mohou způsobit zprznění a ztrátu původního vzhledu vašich oblíbených bílých Convers. Ale nezoufejte! Existuje několik účinných způsobů, jak předejít těmto problémům a vrátit své Convers do původního stavu‍ pohodlným a snadným způsobem.

 1. Udržujte své Converse ‌suché: Vlhkost je​ největším nepřítelem bílých bot. Dejte pozor, abyste si nedělali dlouhé procházky za deště, pokud je to ⁤nezbytně nutné, vždy nosíte voděodolné ochranné spreje. Pokud se ⁢vaše Convers nešťastně‌ namočí, nechte je proschnout přirozeně a​ vyhněte se rychlému sušení pomocí vysoušeče ⁣vlasů nebo topení.

 2. Pravidelně ⁣je čistěte: Během nošení⁣ se bílé‌ Convers rychle znečistí a mohou získat​ špinavý odstín. Proto je důležité pravidelně je čistit. Existuje několik efektivních způsobů, jak je vyčistit a vrátit jim původní​ jas. ⁣Jednou možností je použití⁣ klasické‌ směsi octa a vody. Stačí smíchat stejné množství⁢ běžného bílého ⁣octa a teplé vody a ‍poté​ navlhčenou hadříkem nebo štětcem jemně⁣ otřít zaprášené části Convers. Další variantou je použití prášku ⁢na bílé ⁢prádlo. Jednoduše naneste trochu prášku na navlhčenou houbičku ‍a opatrně otřete boty. V obou případech si na závěr boty ⁣důkladně opláchněte čistou vodou a nechte ⁣je přirozeně uschnout. Vždy dbejte na to, aby Convers byly suché ⁤předtím, než‍ je nasadíte opět ‍na nohy.

S těmito jednoduchými tipy a triky zůstanou vaše bílé Convers v perfektním stavu, čisté a jako nové. Nepodceňujte význam správné‌ údržby a pamatujte, že vzhled vašich bot ovlivňuje i to, ⁤jak se v nich cítíte. Takže se postarejte o své⁤ Convers a těšte se z každého nošení!
Inovativní triky na vyčištění⁢ šněrování u‌ bílých ⁤convers

Inovativní triky na vyčištění šněrování u​ bílých convers

Máte bílé Conversky, které nevypadají‍ tak dobře ​jako dřív? Nezoufejte! Existuje několik inovativních triků, jak je vyčistit a udělat je zase jako nové. Zapomeňte na staré ⁢metody, které nepřinášejí žádné výsledky – tady jsou tipy, které vám⁢ opravdu ⁣pomohou.

 • Použijte ⁣směs peroxidu vodíku a jedlé sody. Smíchejte tyto ingredience do pasty a pak jemně rozetřete na oblasti šněrování, kde jsou​ nečistoty nejviditelnější. Nechte směs působit asi 15 minut a poté ji opláchněte teplou vodou. Budete ohromeni výsledkem, ‍bílé šněrování se bude třpytit!
 • Zahalte‍ nečistoty v bílých converskách ⁢neutrální tekutým saponátem, jako je tekuté mýdlo na ruce. Nechte ⁤sepnuté ⁤na 10 minut, aby saponát pronikl hluboko​ do ‍tkaniny šněrování. Poté vytáhněte šněrování a opláchněte teplou vodou. Uvidíte, jak se skvrny ztrácejí jako kouzlem!

S těmito inovativními triky vytvoříte z​ vašich bílých Convers úplně nové kousky​ obuvi. Buďte odvážní​ a vyzkoušejte je ​ještě dnes!
Vhodné metody sušení bílých convers ​bez rizika deformace nebo zkrácení životnosti

Vhodné metody sušení bílých convers bez rizika deformace⁢ nebo zkrácení životnosti

Když máte bílé converse, chcete se ujistit, že vypadají jako nové. Jedním ‍z nejdůležitějších kroků k dosažení tohoto cíle je vyčištění a sušení, aby⁢ nedošlo k jejich deformaci‌ nebo zkrácení životnosti. ⁢Existuje několik vhodných metod, které můžete využít, abyste zajistili, že vaše⁢ bílé converse zůstanou⁣ světlé a bezchybné.

 1. Ruční ⁤čištění s mýdlovou vodou: Zapomeňte na pračku‌ a raději⁢ vsaďte na ruční čištění. Jemně rozpusťte⁤ neutrální mýdlo (například tekuté mýdlo nebo mýdlovou vločku) v teplé⁤ vodě. Poté navlhčete měkkou houbu ⁢nebo ‌kartáček a jemnými krouživými pohyby očistěte bílé ‍converse. Důkladně ​vypláchněte vodou a nechte je přirozeně uschnout vzduchem. Pokud je‍ to nutné, opakujte ⁤postup ‍pro⁢ odstranění tvrdohlavých skvrn.

 2. Čištění octem: Otec je skvělým přírodním čističem a dezinfekcí. Smíchejte bílý ocet ​s vodou v poměru 1:1 ‌a navlhčete hadřík nebo houbičku v této‌ směsi. Jemnými pohyby otírejte povrch bílých‍ converse, ⁣zaměřte se zejména na skvrny. Po očištění bílé converse‌ je důležité je⁣ dobře vypláchnout vodou ⁢a nechat je přirozeně uschnout vzduchem, ⁢aby se zbavily ⁢octového zápachu.

Pamatujte, že než začnete čistit a sušit bílé converse, je vždy dobré odstranit tkaničky a vložit dovnitř ‌kousky novin nebo‍ papírového ručníku, aby udržely tvar. S těmito vhodnými metodami a trochou věnované péče se vaše bílé ‌converse ‍stanou opět⁤ takové, jako když ‍jste je poprvé vybalili z krabice. Bílé tenisky jsou stylovým ⁢doplňkem každého outfitu, ale opotřebování ‍a špína mohou snadno pokazit dokonalý⁣ vzhled. Pokud vlastníte bílé Converse a ‌toužíte po ⁣tom, aby vypadaly jako nové, máme pro vás pár jednoduchých tipů, jak je vyčistit.

Prvním ⁢krokem je odstranění volných nečistot a‌ prachu. Stačí použít kartáček nebo měkkou houbu a jemně setřít špínu z ‍povrchu⁢ tenisek. Důležité je nepoužívat příliš ​tvrdé ‍kartáče, abyste nepoškrábali materiál.

Dalším krokem je příprava čistící směsi. Existuje několik možností, jak na⁤ to. Pokud máte doma běžný⁤ prací prášek nebo ⁢mýdlo na ruce, můžete ho smíchat s teplou vodou. Pokud preferujete přírodní variantu, oceníte směs ⁣octa a vody. V ‌obou případech se doporučuje použít poměrně koncentrované směsi.

Nyní přichází na‍ řadu samotné čištění. Namočte kartáček do připravené směsi a jemně vykartáčujte⁢ bílé tenisky. Pokud jsou znečištěné hlouběji, můžete použít⁤ starou zubní kartáčku nebo vatový tampon. Dbejte ale‌ na to, aby jste nepoužívali přílišnou sílu,⁤ abyste nezpůsobili poškození látky tenisek.

Na⁤ závěr je třeba odstranit veškerou zbylou směs a špínu. Jen si pečlivě‌ opláchněte tenisky vodou a nechte ​je přirozeně zaschnout. ⁣Nepoužívejte sušičku ‌na vlasy ani ​žádný jiný‌ umělý ‌zdroj ⁣tepla, protože by to mohlo deformovat materiál tenisek.

S těmito ‌jednoduchými kroky je péče o bílé Converse snadná a efektivní. ⁤Udělejte si čas a vyčistěte si své tenisky pravidelně, budou ​vypadat jako nové po delší dobu.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *