Jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy

Jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy

Mikrovlnná trouba je jedním z nejužitečnějších spotřebičů ve vaší kuchyni, ale často bývá také jedním z nejzapáchajících a nejšpinavějších. Vyčistit ji však ​nemusí být namáhavým úkolem. V tomto článku se dozvíte, ‌jak jednoduše a efektivně vyčistit mikrovlnnou troubu, a to bez zbytečné námahy. S odpudivými zbytky vašich předchozích jídel se rychle‌ rozloučíte a mikrovlnná⁣ trouba bude ⁣zase působit čistě‍ a ​hygienicky. Bez ohledu na to, zda⁣ se potýkáte s lepkavými stříkanci, páry připáleného jídla nebo nevzhlednými skvrnami, máme pro vás jednoduché a účinné tipy, které vám ušetří čas⁣ a námahu. Sledujte⁣ následující​ návody a ​uvidíte, jak rychle se můžete stát mistrem mikrovlnné trouby a užívat si čistoty⁤ bez složitého čištění.
Jak snadno vyčistit‍ mikrovlnnou troubu bez použití zbytečné námahy

Jak snadno⁤ vyčistit mikrovlnnou troubu bez​ použití zbytečné⁣ námahy

Jeden z nejčastějších‍ úkolů, které můžete mít ⁤ve své ⁢domácnosti, je čištění mikrovlnné trouby. Ale nebojte se, nemusíte se pouštět do velké námahy, abyste ji vyčistili. Existuje ​několik jednoduchých a efektivních způsobů,⁤ jak získat⁢ čistou mikrovlnnou⁣ troubu bez‌ zbytečného úsilí.

Začněte tím, že ⁢odstraníte veškeré⁢ odnímatelné díly ​z mikrovlnné trouby, jako je otočný talíř, mřížka na pokrmy nebo tác ⁤na ​kávu. Tyto části můžete umýt ve dřezu nebo namočit do teplé vody s přidáním tekutého mycího prostředku na nádobí. Poté je⁤ jemně vysušte‍ a dejte stranou.

Pro samotnou troubu vytvořte směs z jedné ⁤části ‌octu⁣ a dvou⁢ částí vody ve velké mísě ⁤a nasypte ji ⁣do vhodné misky nebo nádoby vhodné pro mikrovlnnou troubu. Vložte tuto nádobu s octem a vodou do mikrovlnné trouby a zapněte ji ‌na vysoký ‍výkon na 5 minut. ‌Při tomto procesu ‌se vytvoří pára z octu, která pomůže rozpustit a odstranit usazeniny a nečistoty z vnitřních stěn mikrovlnné trouby. Po uplynutí 5 minut nechte troubu ještě​ pár minut odstát, abyste umožnili octové⁤ páře volně působit.

Poté jemně otřete vnitřek mikrovlnné trouby ‍vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Usazeniny by‌ se⁤ měly ⁢snadno​ odstranit díky ‌páře z octa. Vyzkoušejte také stěnu za talířem, kam se často dostává nejvíce nečistot. Pokud je ​to ⁢nutné, opakujte proces s octem a ‍vodou, dokud‌ nebude trouba zcela‌ čistá. A‍ nezapomeňte vrátit všechny ‍odnímatelné díly zpět na své místo.

Vidíte, vyčistit mikrovlnnou troubu ⁢nemusí ‌být těžký ​úkol. S těmito jednoduchými ⁤kroky a metodou ⁣s octem ‍a vodou získáte⁣ čistou troubu bez zbytečné‍ námahy. Takže jděte do‌ toho a dejte své ⁤mikrovlnné troubě trochu lásky a péče!

- Nejlepší prostředky⁣ na trhu pro snadné a rychlé čištění

– ‍Nejlepší prostředky na trhu pro snadné a rychlé čištění

V mikrovlnné troubě se snadno a rychle nahromadí usazeniny, mastnoty a zbytky jídla, což může vést k nejen neestetickému vzhledu, ale také k přenosu nežádoucích⁢ pachů na další jídla. Jak ale vyčistit mikrovlnnou ⁢troubu​ bez zbytečné námahy?‍ Existuje několik⁤ účinných prostředků na trhu, ‌které vám pomohou tento otravný úkol zvládnout snadno a rychle.

 • Přípravek ⁣na⁤ bázi citronu: Řezaný citron ⁤s vodou⁤ umístěný do mikrovlnné ‍trouby a zahřátý na plný výkon po dobu ‌5 minut pomůže změkčit usazeniny ⁢a mastnoty.‍ Po vyjmutí citronu jednoduše otřete⁣ vnitřní stěny trouby ⁣měkkou utěrkou a zářivě čistá mikrovlnná trouba je⁢ hotová.
 • Ocet a⁣ voda:⁢ Směs octa a vody ⁣je jedním z nejúčinnějších ‍a nejlevnějších⁣ prostředků ⁢na čištění mikrovlnných ploten.⁤ Stačí smíchat 1 část bílého octa s⁢ 2⁢ částmi vody do vhodné nádoby, umístit ji do trouby a zapnout při plném výkonu na několik ‍minut. Para⁣ z ‍octové směsi pomůže rozpustit ⁣usazeniny a mastnoty. ⁤Poté jenom otřete mikrovlnnou troubu vlhkou houbičkou ​a výsledek vás mile⁣ překvapí. Ujistěte se, že trouba je po čištění důkladně opláchnuta⁣ čistou vodou.
  - Osobní tipy a triky, jak ušetřit čas a úsilí při čištění mikrovlnné trouby

  – Osobní tipy a triky, jak ušetřit čas a úsilí při čištění mikrovlnné⁣ trouby

  Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit ⁤mikrovlnnou troubu bez větší námahy. Začněte tím, že připravíte směs vodíku ⁢peroxidu a vody ‌ve stejném poměru ve sklenici. Poté ji‍ postavte dovnitř​ trouby a zapněte ji na maximální výkon po dobu ⁤5 minut. Parní směs se postará o uvolnění těžko ⁢odstranitelných skvrn a odumytí zbytků.

Další radou je použít citronovou šťávu. Vymačkejte‍ citron do ⁢misek a ​postavte je‍ dovnitř mikrovlnky. Nastavte ji na​ vysoký výkon po dobu 2-3 minut, dokud se nevytvoří pára. Poté otřete vlhkým ⁤hadříkem ⁤povrch a překvapeni uvidíte, že skvrny a zápach zmizely. Pokud jsou stále přítomné ⁣tvrdohlavé skvrny, můžete vytvořit‍ pastu z jedné lžíce jedlé sody a trochy vody a otírat jí přes problematické oblasti. Nechte pastu působit ⁣asi 15 minut a poté ji otřete hadříkem.

S těmito ‍jednoduchými a bezproblémovými postupy můžete získat čistou a‌ vonící ⁢mikrovlnnou troubu bez většího úsilí. Použijte tyto triky pravidelně a ušetřete ⁣si ⁢čas a energii při čištění trouby.
-⁤ Jak předejít zápachu a nečistotám ve vaší mikrovlnné⁢ troubě

– Jak předejít zápachu a nečistotám ve ​vaší mikrovlnné troubě

Pravidelná údržba a čištění mikrovlnné ⁢trouby je zásadní pro zachování ⁣jejího správného provozu a odstranění nežádoucích zápachů a‍ nečistot.⁢ Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy.

Prvním krokem ⁤je odstranění ‍všech odnímatelných částí ⁣trouby, jako je talířek a otočný kruh, a důkladné omytí teplou ​vodou a tekutým čistidlem. Pokud⁢ nechcete používat chemické ​čisticí prostředky, můžete vytvořit⁢ přírodní roztoky ⁤pomocí jednoduchých⁤ ingrediencí, ⁤ jako je citronová šťáva nebo ocet. Tyto přírodní čistidla‌ mají výhodu v ‍tom, že jsou šetrnější k životnímu⁢ prostředí.

Dalším krokem je očištění vnitřních stěn mikrovlnné trouby. K tomu​ můžete vytvořit pastu z jednoho⁣ lžíce sody bikarbony a trochy vody. Tuto ‍pastu naneste na hadřík a pečlivě vytřete vnitřek trouby, odstraňujíc tak usazený špínu ⁣a zbytky jídla. Nezapomeňte dobře opláchnout ​hadřík a případně ⁤jej otřít ⁤do sucha, abyste odstranili veškerou pastovou zbytky.

S těmito jednoduchými kroky a pravidelnou údržbou můžete ⁤udržet svou ‌mikrovlnnou troubu čistou, bez zápachu a plně funkční. A pamatujte, bez ohledu na to, jakou metodu čištění používáte, vždy nahřívejte nádobky a misky s jídlem ‌pokryté,​ aby se zabránilo jejich rozlití a usazování zbytků na stěnách trouby.
- Vysvětlení důležitosti pravidelného ⁤čištění mikrovlnné trouby ⁢pro zdraví a‌ bezpečnost

– Vysvětlení důležitosti pravidelného čištění ‌mikrovlnné trouby pro zdraví⁢ a ​bezpečnost

Je důležité si uvědomit,‌ že pravidelné čištění mikrovlnné trouby​ má nejen estetické, ale také zdravotní a ​bezpečnostní důsledky. Když vaše mikrovlnná trouba není čistá, mohou se v ní ⁣hromadit zbytky jídla, mastnoty ⁢a bakterie, které mohou potenciálně⁢ způsobit škodlivé ⁢účinky. Právě proto je​ důležité mít pečlivou péči o čištění mikrovlnné trouby, ​abyste si udrželi zdravé a bezpečné prostředí při přípravě ⁤pokrmů.

Jak na to? Existuje několik jednoduchých metod, jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy. První možností je použití směsi vody a octa. ⁢Stačí smíchat stejné množství‍ vody a octa v ⁢malé nádobě a vložit ji do mikrovlnné trouby.⁣ Zapněte mikrovlnnou troubu na plný výkon po dobu tří‍ až pěti minut,‌ aby pára z octa rozměkčila zbytky a usnadnila jejich​ odstranění. Po skončení čištění otřete ⁤vnitřek mikrovlnné trouby čistým hadříkem ‍nebo houbou a⁢ nezapomeňte ani na těsnění dveří. Tento ⁤postup by měl odstranit většinu nečistot a usnadnit další údržbu mikrovlnné trouby. Pro⁣ lepší výsledky vyčištění můžete také použít speciální čističe pro ⁣mikrovlnné trouby, které‍ jsou dostupné v supermarketech.

Další možností je využití citronu. Nasekejte citron na tenké plátky a ⁢umístěte je‌ do misky s vodou. Vložte misku ​s plátky citronu ‌do mikrovlnné trouby‌ a ⁤zapněte ji ⁣na plný výkon⁢ po dobu dvou‍ až tří ⁢minut. Pára ​z citronu ⁣bude mít dezinfekční účinky a pomůže odstranit nepříjemné zápachy z mikrovlnné trouby.⁢ Po ⁤skončení ​čištění použijte hadřík nebo ⁣houbu a otřete všechny povrchy důkladně čistou vodou. Nezapomeňte také ​vyčistit otvor ​pro odvětrání na zadní straně trouby. Pravidelná údržba a čištění ⁣mikrovlnné trouby pomáhá prodloužit její⁣ životnost, zajišťuje⁢ bezpečnost vašeho jídla a minimalizuje⁣ riziko vzniku nežádoucích situací.

– Doporučené postupy a techniky pro​ důkladné čištění bez rizika ⁢poškození trouby

Pokud vlastníte mikrovlnnou ‌troubu, nejspíše víte, jak se ⁢na jejím povrchu může postupem času usazovat špína a mastnota. Čištění trouby však nemusí‌ být žádnou noční můrou! Existuje několik‌ doporučených postupů a ⁤technik, které vám​ pomohou důkladně vyčistit vaši troubu bez ‍rizika poškození.

Prvním krokem je odstranění veškerého povrchového nečistoty suchým hadříkem nebo papírovým ubrouskem. Poté je vhodné vytvořit čisticí směs z vody ​a octa​ – smíchejte jednu část octa ⁤s ⁣dvěma částmi vody a nalijte ji do misky nebo mísy ‌vhodné pro použití v mikrovlnné troubě. Poté dejte mísu se ​směsí do trouby a zahajte ohřev po dobu několika minut. Při zahřívání se ‌vytvoří pára, která ⁢pomůže rozpustit usazené nečistoty. Po skončení‌ ohřevu⁤ nechte mikrovlnou troubu zavřenou ještě‍ několik minut, aby se účinek pary ​dostal i do těžko dostupných míst. ​Poté opatrně ​vyjměte‍ mísu a otřete vnitřek trouby dalším suchým hadříkem ‍nebo ubrouskem. Troubu byste měli mít nyní čistou⁢ a bez zápachu!
-‍ Specifické tipy na odstranění různých druhů​ nečistot a skvrn

– Specifické tipy na odstranění různých druhů nečistot⁢ a skvrn

– Různé druhy nečistot a skvrn, které se mohou nahromadit v⁢ mikrovlnné troubě, mohou být‌ velmi ⁤obtížné odstranit. Pokud hledáte jednoduchý a efektivní způsob, jak​ vyčistit mikrovlnnou troubu bez zbytečné námahy, máme pro vás několik specifických tipů.

 • Začněte odstraněním zbytků jídel, tuku a oleje ze stěn i dna mikrovlnné trouby.​ Nejprve⁣ vyjměte roztáhlý talíř a ostatní odnímatelné součásti a pečlivě je očistěte. Poté navlhčete hadřík či houbičku vodou a jemným čisticím prostředkem. Opatrně⁣ otřete vnitřní stěny, dno a strop trouby. ‍Pamatujte, že použití příliš tvrdého ‍čisticího prostředku nebo drhnutí‌ může povrch poškodit.‌

 • DALŠÍ PŘÍŠTĚ NA TOME.TECH.
  - Jak ‌efektivně vyčistit​ vnitřní i vnější ⁣části mikrovlnné trouby

  – Jak efektivně vyčistit vnitřní i vnější části mikrovlnné trouby

  Občas se snadno zapomene na⁢ potřebu pravidelného čištění mikrovlnné trouby. Naštěstí je existuje několik jednoduchých způsobů, jak ⁤ji efektivně vyčistit bez zbytečné námahy.⁢ Tato metoda vám pomůže odstranit jak vnitřní, tak i vnější nečistoty, aby vaše mikrovlnná trouba zářila jako nová.

Začněte tím, že vnitřek trouby umyjete teplou mýdlovou vodou. Přidejte ‍do vody trochu tekutého mýdla nebo roztoku octa a dobře promíchejte. Pomocí houbičky⁤ nebo neabravivého utěrky ⁣nanášejte‌ tuto⁤ směs na stěny, podlahu a strop trouby. ⁢Pokud máte ve⁢ vnitřním prostoru⁣ tvrdý usazený špínu, ​můžete nechat směs působit až 15 minut, než ji omylete. Poté ⁣důkladně ⁣opláchněte vnitřek mikrovlnné trouby čistou vodou a vysušte jej čistým hadříkem. Tip: Pokud se vám usadila ⁢mastnota na stěnách trouby, zkuste smíchat do pastovité konzistence vodu​ a sodu bikarbónu, a tuto ⁢pastu⁤ naneste na mastné povrchy. Nechte ji působit pár minut a potom ji ⁢omylete. ​Výsledek vás mile překvapí.

Pokud vnější části trouby potřebují⁤ očistu, použijte měkkou houbu namočenou ve směsi ‌tekutého mýdla a teplé vody. Lehce utírejte vnější⁢ povrch ‍celé trouby,⁤ včetně ovládacího panelu a dvířek. Dbejte na to, ⁤aby se dovnitř trouby nedostala příliš velká vlhkost nebo tekutina. Poté použijte čistou houbu​ na opláchnutí povrchu⁢ trouby. Pro dosažení dokonalého ​lesku můžete použít měkký hadřík nebo papírový ručník na vysušení vnějších částí mikrovlnné trouby. Buďte opatrní, ‌abyste nepoužili příliš mnoho‍ vody, aby nedošlo k ⁢poškození elektroniky trouby.⁣ Remember, vnitřní a⁤ vnější části mikrovlnné trouby by měly být neustále udržovány v čistotě, aby se ​snížilo riziko přenosu bakterií ⁣a zlepšila její ​celková hygiena. S těmito jednoduchými tipy⁢ bude vaše mikrovlnná trouba​ vždy připravena na vaření a ohromí vaše hosty svou čistotou.
- ⁤Návody na čištění těžko⁤ dostupných míst s pomocí⁢ běžných domácích prostředků

Správné čištění těžko dostupných míst doma může ⁣být ​docela náročné. Jedním z takových míst ⁣může být i mikrovlnná trouba. Bohužel, každodenní používání může způsobit, že ‌se uvnitř trouby hromadí ​mastnoty​ a ⁢zbytky jídla, které ⁣se obtížně odstraňují. ‍Neznáte-li správný‍ postup, může se zdát, že je téměř nemožné ​troubu dostatečně ‌vyčistit. Naštěstí však existují jednoduché domácí prostředky, které mohou‍ zjednodušit čištění mikrovlnné trouby a ušetřit​ vám spoustu námahy.

Zde je několik návodů na⁣ čištění ‍mikrovlnné trouby pomocí běžných domácích prostředků:

 • Citronová ​voda: Naplňte sklenici nebo misku vodou a přidejte do ní několik plátků⁣ citronu. Postavte ji do mikrovlnné trouby a zahřejte na ​vysoký výkon po dobu⁢ 3-5 minut. Horká pára z citronové vody pomůže rozpustit mastnoty a ⁣usnadní jejich odstranění. Po uplynutí času nechte ​troubu ještě několik minut zavřenou, aby ‍odparům mělo‌ dostatek času ⁣na působení. Poté⁣ otřete vnitřek⁣ trouby vlhkým hadříkem a odstraňte zbytky mastnoty.

 • Ocet a⁢ soda: Vezměte sklenici nebo ‌misku a naplňte ji vodou. Přidejte⁤ 1-2 lžíce octa a⁣ 1-2 lžíce prášku do pečiva (sody). ⁣Postavte ‍ji do mikrovlnné trouby a zahřejte na ⁣vysoký výkon⁢ po dobu 5 minut. Kombinace octa a sody pomůže uvolnit mastnoty a vyčistit troubu. Po odstranění sklenice nebo misky otřete vnitřek⁣ trouby vlhkým hadříkem a všechny zbytky odstraňte. ‍Pokud jsou některé skvrny odolné, můžete ⁣je jemně vyčistit houbičkou namočenou⁣ v octu nebo sodě.

  – Důležité upozornění na bezpečnostní opatření ‌při čištění mikrovlnné trouby

  Váš domov je místo, kde byste se měli ​cítit v bezpečí, a⁢ proto je důležité dodržovat správná bezpečnostní opatření, když se vydáte na misi čištění‍ mikrovlnné trouby. S tímto informačním článkem vám ukážeme, jak ⁤lze tento úkol‍ zvládnout snadno a bez námahy, aniž byste ⁣ohrozili svou bezpečnost.

 1. Vypněte a odpojte mikrovlnnou troubu: Předtím ‌než začnete s čištěním, ujistěte se, že je vypnutá a odpojená od elektrického​ napájení. To vám pomůže zabránit jakémukoli ‍možnému úrazu elektrickým proudem nebo jiným nebezpečím.

 2. Opatrně odstraňte zbytky a odstříknuté jídlo: Použijte vlhkou utěrku nebo houbičku a důkladně otřete vnitřek⁤ mikrovlnné trouby. Pokud narazíte na uschlé zbytky jídla, zvlhčete je pomocí vody nebo‍ citronové šťávy ⁣a pak je opatrně setřete. ⁣Ujistěte se, že odstraňujete veškeré odstříknuté jídlo, které by mohlo způsobit nebezpečný zápach nebo⁣ zhoršit výkon ​mikrovlnné trouby.

 3. Vyčištěte skleněný nebo plastový talíř:⁣ Skleněný nebo plastový talíř, který se​ nachází uvnitř mikrovlnné trouby, by měl být také důkladně vyčištěn. ⁤Můžete ho umýt ručně ⁤ve teplé vodě⁢ s jemným⁤ mycím prostředkem nebo ho vložit do​ myčky na nádobí.

Pamatujte, že tyto kroky jsou obecné směrnice​ pro bezpečné čištění⁣ mikrovlnné trouby. Vždy se⁤ obraťte na návod k použití vaší ⁣konkrétní mikrovlnné trouby a dodržujte⁣ pokyny výrobce. Mikrovlnná trouba je v moderní kuchyni jedním z nejvíce využívaných spotřebičů, ale také jedním‌ z nejvíce zanedbávaných, pokud jde o⁤ čištění. Mnoha⁢ lidem se vyčištění trouby zdá jako nepříjemný‌ a časově náročný ​úkol, ale opak je pravdou. ⁢Existuje​ několik⁤ jednoduchých a ⁢účinných ‌triků, ‌jak vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy.

Prvním krokem je důkladné odstranění všech zbytků a⁣ špíny uvnitř trouby.‍ Pro tento účel můžete smíchat v misce vodu s citrónovou ‍šťávou a nechat ji ohřát ‌v ⁤mikrovlnce po dobu pěti minut. Pára, kterou‍ tento postup vytváří, pomůže změkčit zaschlé zbytky a usnadní jejich odstranění.

Poté ⁤můžete použít jemný čisticí prostředek ⁣nebo směs octa a vody,⁢ abyste očistili ⁢vnitřek mikrovlnné trouby. Naneste čisticí prostředek na houbičku⁢ nebo hadřík a jemně setřete zbylé nečistoty. Octová směs je také účinnou a šetrnou možností, která pomůže odstranit odolnější ⁢skvrny. Nezapomeňte ⁢poté důkladně otřít ⁢vnitřní stěny trouby suchým hadříkem.

Důležité je také čistit‍ pravidelně podnos a‍ roztáčecí talíř⁤ v⁤ mikrovlnné troubě. Tyto části⁤ můžete ⁣jednoduše ⁢vyjmout ⁢a umýt ve vodě s trochou mýdla. ⁣Poté je jen stačí důkladně osušit⁢ a vrátit zpět do trouby.

Vyčistit mikrovlnnou troubu bez námahy je snadné a jednoduché, pokud víte, jak na‌ to. S těmito jednoduchými​ kroky budete mít​ svou troubu rychle a snadno čistou, a zároveň si zachováte zdravé a hygienické prostředí ve vaší kuchyni.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *